WARSZTATY Z ROBOTYKI

ROBOTYKA to niezwykłe zajęcia, na których dzieci nauczą się budować ROBOTY, poznając przy tym zasady ich działania i odkrywając fascynujący świat nauki. Warsztaty to zarówno świetna zabawa, jak i nauka programowania, trenowanie wyobraźni przestrzennej, umiejętności logicznego myślenia i rozbudzanie zainteresowań z dziedziny STEAM (ang. SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, ARTS, MATHS - nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). 

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na lekcje z robotyki:

Rozwijanie Umiejętności Przyszłości: W dzisiejszym cyfrowym świecie, umiejętność programowania i zrozumienie technologii to klucz do sukcesu. Nasze zajęcia pomogą dzieciom zdobyć cenne umiejętności na przyszłość.

Nauka przez Zabawę: Uczymy przez zabawę! Dzieci będą mogły projektować, budować i programować własne roboty, co sprawi, że nauka stanie się ekscytującą przygodą.

Kreatywność i Problem-Solving: Robotyka rozwija kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów. Dzieci będą tworzyć projekty, które wymagają myślenia logicznego i innowacyjnego podejścia.

Zespół i Współpraca: Zachęcamy do pracy w grupach, co pomaga w rozwoju umiejętności społecznych i efektywnej współpracy.


MALUCHY I KLOCKI (4 lata, z rodzicami)

Robotyka już od najmłodszych lat? Czemu by nie! Zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej to oczywiście edukacja przez zabawę! W otoczeniu ulubionych przez dzieci klocków LEGO ® Duplo, maluchy będą rozwijać wszechstronne umiejętności: społeczne (komunikacji, współpracy) , konstruktorskie (odczytywanie prostych schematów, segragacja, poznawanie elementów konstrukcyjnych) oraz myślenie logiczne. Nie zabraknie elementów edukacji matematycznej, a także podstaw kodowania- a to wszystko bez użycia komputerów! Oprócz klocków podczas zajęć używamy także robotów edukacyjnych, mat do kodowania, a czasem prowadzący i dzieci zamieniają się w roboty!

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w naszej Pracowni Robotyki, trwają 75 min. Zajęcia dla dzieci z Rodzicami. Koszt: 65 zł/ za pojedyncze zajęcia (zespół rodzic + dziecko, drugie dziecko GRATIS )

ROBOTYKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW (5-6 lat)

Starsze przedszkolaki zapraszamy do rozpoczęcia przygody z poważniejszymi konstrukcjami. Na zajęciach dzieci konstruują proste maszyny, roboty, pojazdy z zestawów LEGO ® Education (Maszyny proste, WeDo 1.0)- poznając zasady działania zębatek, przekładni i innych mechanizmów. Kolejnym etapem jest uruchamianie maszyn za pomocą silników. Podczas zajęć uczymy dzieci podstaw kodowania, używając do tego celu robotów edukacyjnych, gier planszowych , mat do kodowania i innych pomocy dydaktycznych. Ograniczamy używanie komputerów i tabletów- choć pojawiają się one na kursie od czasu do czasu, w ramach ożywienia i urozmaicenia zajęć. Uczymy mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii!

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w naszej Pracowni Robotyki oraz wybranych lokalizacjach, trwają 60 min. Zajęcia prowadzimy w grupach maksymalnie 12 osobowych.  Koszt pojedynczych zajęć to 40 zł (miesięcznie 160 zł). Po pierwszej lekcji podpisujemy umowę na kurs całoroczny- można go opłacić w całości lub ratach miesięcznych, zgodnie z harmonogramem.


ROBOTYKA DLA 7-9 latków (WeDo 2.0, poziom podstawowy oraz kontynuacja)

Etap wczesnoszkolny to świetny moment na rozpoczęcie przygody z konstruowaniem i programowaniem. Na kurs WeDo 2.0 możesz zapisać zarówno dziecko, które już uczęszczało na Robotykę dla Przedszkolaków, jak i takie, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kodowaniem. 

 Podczas zajęć dzieci budują z zestawów LEGO ® Education (WeDo 2.0) roboty: maszyny, pojazdy czy zwierzątka , a następnie podłączają je do tabletów i programują! Poprzez prostą i intuicyjną aplikację graficzną dzieci uczą się podstawowych pojęć z zakresu programowania. Lekcje urozmaicamy także innymi aplikacjami do nauki programowania dla najmłodszych , a także programowaniem edukacyjnych robotów. 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w naszej Pracowni Robotyki oraz wybranych lokalizacjach, trwają 75 min.
Koszt pojedynczych zajęć to 50 zł (miesięcznie 200 zł). Po pierwszej lekcji podpisujemy umowę na kurs całoroczny- można go opłacić w całości lub ratach miesięcznych, zgodnie z harmonogramem.

POZIOM Spike + Scratch (9-12 lat)                  

Zajęcia dla dzieci z klas 3-6, początkujących w robotyce i programowaniu lub tych, którzy uczestniczyli w kursach podstawowych LEGO WeDo 2.0.  Podczas zajęć dzieci budują konstrukcje oraz pojazdy z zestawów LEGO ® Education (SPIKE Prime) oraz programują je za pomocą języka programowania SCRATCH. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 min.
Koszt pojedynczych zajęć to 55 zł (miesięcznie 220 zł). Po pierwszej lekcji podpisujemy umowę na kurs całoroczny- można go opłacić w całości lub ratach miesięcznych, zgodnie z harmonogramem.

POZIOM  Mindstorms (10-14 lat)                             

Uczestnicy podczas zajęć pracują z zestawami klocków LEGO Mindstorms EV3, projektują i budują roboty, rozwiązując przy tym określone zadania.
Oprócz konstruowania według podanych instrukcji uczniowie są zachęcani do tworzenia własnych rozwiązań. Po zbudowaniu robota i wyposażeniu go
w odpowiednie czujniki (m.in. podczerwieni, koloru, dotyku czy żyroskopowy) dzieci programują go za pomocą bardzo dokładnego języka graficznego
i testują, świetnie się bawiąc:)

Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-14 lat, zwłaszcza tych, które uczestniczyły już w kursach Lego WeDo lub Spike. Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu i trwają 100 min. 
Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł (miesięcznie 240 zł). Po pierwszej lekcji podpisujemy umowę na kurs całoroczny- można go opłacić w całości lub ratach miesięcznych, zgodnie z harmonogramem.


POZIOM Mindstorms ZAAWANSOWANY (12-14 lat)                            

To grupa dla kursantów, którzy przeszli już jeden lub kilka wcześniejszych poziomów z robotyki (weDo, Spike, lub Mindstorms podstawowy). 
Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 12-14 lat- jeśli Twoje dziecko ma mniej lub więcej skontaktuj się z nami i ustalimy, czy do grupa odpowiednia dla niego :) . Podczas zajęć młodzież zarówno konstruuje roboty według własnych pomysłów, jak również zaznajamia się z podstawami programowania w języku Python. Wykorzystujemy również zestawy LEGO® Education BricQ Motion Prime do nauki zagadnień z dziedziny fizyki. W trakcie kursu uczestnicy będą również projektować i drukować własne elementy na drukarce 3D!
Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł (miesięcznie 240 zł). Po pierwszej lekcji podpisujemy umowę na kurs całoroczny- można go opłacić w całości lub ratach miesięcznych, zgodnie z harmonogramem.


Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby dać swojemu dziecku szansę na naukę i zabawę z robotyką.
Czekamy na Wasze zgłoszenia i nie możemy się doczekać wspólnej przygody w świecie robotyki!