WARSZTATY Z ROBOTYKI

ROBOTYKA to niezwykłe zajęcia, na których dzieci nauczą się budować ROBOTY, poznając przy tym zasady ich działania i odkrywając fascynujący świat nauki. Warsztaty to zarówno świetna zabawa, jak i nauka programowania, trenowanie wyobraźni przestrzennej, umiejętności logicznego myślenia i rozbudzanie zainteresowań z dziedziny STEAM (ang. SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, ARTS, MATHS - nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). 

MALUCHY I KLOCKI (4 lata, z rodzicami)

Robotyka już od najmłodszych lat? Czemu by nie! Zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej to oczywiście edukacja przez zabawę! W otoczeniu ulubionych przez dzieci klocków LEGO ® Duplo, maluchy będą rozwijać wszechstronne umiejętności: społeczne (komunikacji, współpracy) , konstruktorskie (odczytywanie prostych schematów, segragacja, poznawanie elementów konstrukcyjnych) oraz myślenie logiczne. Nie zabraknie elementów edukacji matematycznej, a także podstaw kodowania- a to wszystko bez użycia komputerów! Oprócz klocków podczas zajęć używamy także robotów edukacyjnych, mat do kodowania, a czasem prowadzący i dzieci zamieniają się w roboty!

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w naszej Pracowni Robotyki, trwają 75 min. Zajęcia dla dzieci z Rodzicami. Koszt: 40 zł/ za pojedyncze zajęcia

ROBOTYKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW (5-6 lat)

Starsze przedszkolaki zapraszamy do rozpoczęcia przygody z poważniejszymi konstrukcjami. Na zajęciach dzieci konstruują proste maszyny, roboty, pojazdy z zestawów LEGO ® Education (Maszyny proste, WeDo 1.0)- poznając zasady działania zębatek, przekładni i innych mechanizmów. Kolejnym etapem jest uruchamianie maszyn za pomocą silników. Podczas zajęć uczymy dzieci podstaw kodowania, używając do tego celu robotów edukacyjnych, gier planszowych , mat do kodowania i innych pomocy dydaktycznych. Ograniczamy używanie komputerów i tabletów- choć pojawiają się one na kursie od czasu do czasu, w ramach ożywienia i urozmaicenia zajęć. Uczymy mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii!

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w naszej Pracowni Robotyki oraz wybranych lokalizacjach, trwają 60 min. Zajęcia prowadzimy w grupach maksymalnie 12 osobowych, koszt 35 zł/ pojedyncze zajęcia. Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1120 zł.

ROBOTYKA DLA 7-9 latków (WeDo 2.0, poziom podstawowy)

Etap wczesnoszkolny to świetny moment na rozpoczęcie przygody z konstruowaniem i programowaniem. Na kurs WeDo 2.0 możesz zapisać zarówno dziecko, które już uczęszczało na Robotykę dla Przedszkolaków, jak i takie, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kodowaniem. 

 Podczas zajęć dzieci budują z zestawów LEGO ® Education (WeDo 2.0) roboty: maszyny, pojazdy czy zwierzątka , a następnie podłączają je do tabletów i programują! Poprzez prostą i intuicyjną aplikację graficzną dzieci uczą się podstawowych pojęć z zakresu programowania. Lekcje urozmaicamy także innymi aplikacjami do nauki programowania dla najmłodszych , a także programowaniem edukacyjnych robotów. 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w naszej Pracowni Robotyki oraz wybranych lokalizacjach, trwają 75 min. Koszt 38 zł/ pojedyncze zajęcia.  Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1216 zł.

ROBOTYKA DLA 7-9 LATKÓW (WeDo 2.0 kontynuacja +Scratch)

Dzieciom, które w ubiegłym roku uczestniczyły już w zajęciach LEGO WeDo, a nie mają jeszcze 10 lat- proponujemy udział w kontynuacji kursu WeDo 2.0. Podczas zajęć oprócz nowych konstrukcji i robotów, pojawi się także programowanie w języku Scratch Junior oraz Scratch! Będziemy programować zarówno budowle z klocków, jak i tworzyć własne animacje i proste gry komputerowe.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w naszej Pracowni Robotyki oraz wybranych lokalizacjach, trwają 75 min. Koszt 38 zł/ pojedyncze zajęcia.  Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1216 zł.  

POZIOM Spike + Scratch (9-12 lat)                  

Zajęcia dla dzieci z klas 3-6, początkujących w robotyce i programowaniu lub tych, którzy uczestniczyli w kursach podstawowych LEGO WeDo 2.0.  Podczas zajęć dzieci budują konstrukcje oraz pojazdy z zestawów LEGO ® Education (SPIKE Prime) oraz programują je za pomocą języka programowania SCRATCH. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 min. Koszt 42 zł/ pojedyncze zajęcia. Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1344 zł. 

POZIOM  Mindstorms (10-14 lat)                             

Uczestnicy podczas zajęć pracują z zestawami klocków LEGO Mindstorms EV3, projektują i budują roboty, rozwiązując przy tym określone zadania.
Oprócz konstruowania według podanych instrukcji uczniowie są zachęcani do tworzenia własnych rozwiązań. Po zbudowaniu robota i wyposażeniu go
w odpowiednie czujniki (m.in. podczerwieni, koloru, dotyku czy żyroskopowy) dzieci programują go za pomocą bardzo dokładnego języka graficznego
i testują, świetnie się bawiąc:)

Kurs przeznaczony jest dla początkujących dzieci w wieku 10-14 lat. Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu i trwają 100 min. Koszt
45 zł/ pojedyncze zajęcia.  Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1440 zł.


POZIOM Spike + PYTHON (12 - 15 lat)

Kurs przeznaczony dla dzieci zainteresowanych programowaniem, które ukończyły wcześniejsze poziomy zajęć z robotyki i mają opanowane podstawy programowania (np w aplikacjach Scratch lub Mindstorms). Co tydzień nowy projekt do zrealizowania, za pomocą klocków  LEGO ® Education (SPIKE Prime/ lub Mindstorms EV3), który będziemy programować, poznając podstawy języka Python.
Zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 12-15 lat, odbywają się raz w tygodniu i trwają 120 min. Koszt 50 zł/ pojedyncze zajęcia. Kurs całoroczny składa się z 32 zajęć, koszt 1600 zł.